piątek, 16 kwietnia 2010

Ultralekko, czyli: i namiot też!

Witamy ponownie!
Zostaly nam niecale 4 tygodnie do wylotu do Kathmandu. Tym razem nie będzie to mototrek, tylko zwykly treking na nogach. Nie zdecydowalismy się jeszcze na konkretną trasę, zastanawiamy się nad poniższymi opcjami:

-Trzy Przelecze + Gokyo
-Beni Dolpo + Phoksumdo
-Kanczendzonga
-Manaslu

Na pewno chcemy uniknąć trekowania z innymi turystami, dlatego zrezygnowalismy ze szlakow wokol Annapurny i Everestu. Oprócz pierwszego wymienionego treku, w przypadku pozostalych nalezy miec ze soba namiot oraz jedzenie na kilka dni.

Nie chcemy korzystac z uslug tragarzy, dlatego caly nasz ekwipunek musi spelniac jeden podstawowy warunek - musi być ultralekki! Oczywiscie kluczowa jest też jego wytrzymalosc na trudne warunki. Nasze wyposażenie sklada sie z:

Plecaków transportowych (Deuter Air Contact)
Namiot (Vaude Hogan Ultralight)
Spiwory (Hannah Sherpa)
Karimaty (Thermarest Prolite 4)
Kuchenka (MSR DragonFly)
Filtr do wody (MSR MiniWorks)
Panel sloneczny Silva Solar + akumulatorki
GPS (Garmin 60 csx)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz